skip navigation

Home

GRBB BOYS CHAMPIONS LEAGUE SUNDAY - NOVEMBER 24TH

 

Sunday November 24th @ CORNERSTONE UNIVERSITY

 

 

Court #1

Court #2

Court #3

2:30pm  

Northview 6th

vs.

Rockford (Bascom) 

 

Mona Shores 6th

vs.

EGR

 

Kenowa (Chapin)    

vs.

Grandville

 

3:35pm

Mona Shores 6th

vs.

Rockford (Bascom)

 

Grandville

vs.

EGR

 

Kenowa (Chapin)

vs.

Northview 6th

 

4:40pm

Grand Haven 5th

vs.

Sparta

 

FH Central

vs.

Kenowa (Fussman)

 

Rockford (Whitford)

vs.

Cedar Springs

 

5:45pm

Grand Haven 5th

vs.

Kenowa (Fussman)

FH Central

vs.

Rockford (Whitford)  

Sparta

vs.

Cedar Springs

GRAND RAPIDS STORM 2020 PRACTICE UPDATE

THANK YOU to all the parents who attended and turned in their player sheets at the parent meeting. If you have not done so please submit player forms asap.
 

PRACTICE TIMES FOR SUNDAY NOVEMBER 24TH @ CORNERSTONE UNIVERSITY
STORM BOYS 5TH & 7TH GRADE TEAMS
11:00 AM - 12:30 PM @ CORNERSTONE

STORM BOYS 8TH GRADE TEAMS
12:30 PM - 2:20 PM @ CORNERSTONE

STORM BOYS 4TH & 6TH GRADE TEAMS
6:35 PM - 8:35 PM @ CORNERSTONE


GIRLS 8TH GRADE - THURSDAY & SUNDAY @ LOWELL MS


WELCOME - 2020 GRAND RAPIDS STORM 4TH GRADE BOYS ROSTER

STORM COACH: NESS BURREL
JACOB AYERS ETHAN BISHOP
ESHAN BURREL BRAYLEN EHLE
CHARLIE ENGSTROM VINCENT MAYFIELD
ISAIAH MOORING LOGAN PELONG
HUDSON SPRINGFIELD LEVI WASSENAAR

WELCOME - 2020 GRAND RAPIDS STORM 5TH GRADE BOYS ROSTERS

STORM NAVY COACH: JOHN FORD STORM ORANGE COACH: JASON MARVIN
CALEB BLONDE GRANT ADLOFF
BRODIE CHACHO WILL COSTELLO
DEVYNE CRISP WILLIAM KLEIN
ALEXANDER DUNN WYATT LOOK
JARELL JEFFERSON COLIN MARVIN
MATTHEW NELSON CAMERON OSTERHAVEN
SEMARION NESBY GIBSON PUTNAM
TRISTON THOMPSON BLAKE TELICZAN

WELCOME - 2020 GRAND RAPIDS STORM 6TH GRADE BOYS ROSTERS

STORM NAVY COACH: CHRIS CASWELL STORM ORANGE COACH: GLENN INGRAM
JULIAN CHARITY AYDEN AYERS
ZACH CASWELL COLE BERTKE
COLE HAIST JACK BROWN
NATHAN MAYFIELD EPHRAM BUCK
JOSH MCCUNE JADEN FARMER
CALEB MOORING COLLIN GESSNER
TAJ OSBORNE BREILAND WATKINS
COLTON PIERCEFIELD MIKEY WOLFORD
JACK VAN PROOYEN

WELCOME - 2020 GRAND RAPIDS STORM 7TH GRADE BOYS ROSTER

STORM COACHES: JAMELL HATCHETT & RYAN DEKUIPER
MICHAEL DEKUIPER BRENNAN DEUTSCH CARSON DYKSTRA
BRAYLON HAIST JAH HATCHETT ELIJAH JONES
JALEN KAMPEN LUCAS PITSCH WYATT STERLING
JACOB TIETEMA CARSON VIS

WELCOME - 2020 GRAND RAPIDS STORM 8TH GRADE GIRLS ROSTER

STORM COACHES: JEFF MCDONALD & JIM MAROSI
LIA AMENTA COCO BROWN CLAIRE MAROSI
CLAIRE MARVIN ABBY MCDONALD KALENA MULL
KATE PASSINAULT EMMA PICARAZZI MARISSA WARREN

WELCOME - 2020 GRAND RAPIDS STORM 8TH GRADE BOYS ROSTERS

STORM: COACH J. MARTIN STORM NAVY: M. LUSTER STORM ORANGE: M. LONG
TRENTON BOLHOUSE MASON DOTY CADEN BARTLEY
NATE JOHNSON MAX DOTY LUKE BERTKE
CLARENCE LEWIS BEN GASKIN CARTER BISSELL
LUKE MARLAN SPENCER HOLMES KYLER DEKUIPER
ISSAC MOORING KARON LUSTER WARRICK ELDER
CHRISTIAN REMBERT HAIDEN NOAKES COHEN HURDLE
MICHAEL THOMPSON HOBBS PINNOW DRAKE IRWIN
JONAS VANDERWOUDE CHASE SMITH TORREN LONG
JAXSON WHITAKER JAYDEN WEDDLE NICK VARADY
CALLUM WESSELDYK DYLAN WALSH

Grand Rapids Storm Basketball

    STORM MEDIA

    grstormbb Grand Rapids Storm grstormbb

    PLAYERS ON THE MOVE

    THANK YOU 2019 SPONSORS

    Sponsored by Dicks Sporting Goods

    Dicks Sporting Goods

    Visit Website
    Sponsored by Brann's Steakhouse and Grille

    Brann's Steakhouse and Grille

    Visit Website
    Sponsored by PowerStrength Training Systems

    PowerStrength Training Systems

    Visit Website
    Sponsored by Redell Elite Training

    Redell Elite Training

    Visit Website
    Sponsored by Kyle Visser

    Kyle Visser

    Visit Website